چگونه یک طراح حرفه‌ای شویم؟!

اگر به سمت راست محیط کاری فتوشاپ دقت کنید مجموعه پنجره‌هایی را مشاهده خواهید کرد که جهت دسترسی به تنظیمات، فرامین مختلف همزمان با مشاهده پروژه، کاربرد دارند. این پنجره‌ها که در آخرین ویرایش فتوشاپ تعدادشان حدودا به 25 عدد رسیده است، اصطلاحا پانل نامیده می‌شوند و از قسمت Window نوارMenu می‌توانیم آنها را مشاهده و فراخوانی کنیم. در قسمت Window هر پانلی که در کنار نام آن علامت تیک وجود داشته باشد در محیط کار فعال است و هر کدام که علامت نداشته باشند، در محیط کاری دیده نخواهند شد.

پانل‌های فتوشاپ در سه حالت آیکون شکل(1)، آیکون همراه نام شکل(2)و به صورت گسترده شده شکل(3) نمایش داده می‌شوند که با کلیک روی مثلث قسمت بالایی پانل‌ها می‌توان آنها را به حالت جمع شده یا گسترده سوئیچ کرد. برای تبدیل از حالت آیکون به آیکون و نام کافی است از لبه آن گرفته و بکشیم تا بزرگ‌تر شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با کلیک روی نام هر پالت و کشیدن آن به داخل محیط کاری، می‌توانیم آن را از مجموعه خود جدا کنیم و در مکان دلخواهی از فضای کاری قراردهیم، یا با روی هم قراردادن چند پانل، یک مجموعه جدید را ایجاد کنیم. در نهایت می‌توانیم تغییرات انجام گرفته در محیط را از بخش Workspace قسمت Window ذخیره کنیم تا در صورت نیاز دوباره فراخوانی شود. در این قسمت چیدمان، پیش فرضی برای حالت‌های مختلف کار با فتوشاپ مثل طراحی، نقاشی، تایپوگرافی و... نیز وجود دارد که با انتخاب هر یک، سودمندترین پانل‌ها برای فعالیت مورد نظر نمایش داده می‌شود. در ویرایش‌های اخیر فتوشاپ، به کمک برنامه جانبی می‌توانستیم به صورت دلخواه نسبت به ایجاد پانل‌های سفارشی با ابزارها و فرامین دلخواه اقدام و آنها را به مجموعه پانل‌های فتوشاپ اضافه کنیم. در شماره‌های بعدی با کاربرد هر یک از پانل‌های فتوشاپ آشنا خواهیم شد.

نوید حاتمی

/ 1 نظر / 31 بازدید
GGA

سلام دوست عزیز و همکار گرامی شما وبلاگ خیلی جالب ، خوب و زیبایی دارید. از این رو من شما را لینک کردم و امیدوارم شما نیز وبلاگ مرا لینک کنید. عنوان: GGA آدرس: www.gga.blogfa.com متشکرم